وبلاگ

پروفایل PIMPIN در برشت قهوه

-5843656022911204082_121
آموزش مقالات علمی

پروفایل PIMPIN در برشت قهوه

پروفایل PIMPIN : آیا PIMPIN  آسان است یا خیر؟

خب، شما کتاب هایی مطالعه کردید، به وبسایت ها سرزدید، اطلاعات را دنبال کردید و ارائه هایی از نمونه پروفایل ها را پیگیری کردید، و هنوز هم نمی توانید به نتیجه ی مطلوب خود دست یابید!

من اکثر روزهای هفته شانس این را داشتم که به دیدار برشت کاران متعدد بروم و از دستگاه های برشت بازدید کنم.

بزرگترین چیزی که دیدم این بود که اهمیتی ندارد چه مقدار پژوهش گسترده انجام داده باشید یا کدام پروفایل ها را کپی برداری یا دنبال کرده اید، اگر دقیقا دانه ی سبزی که برشت می کنید و سیستم فردی برشت کاری خودتان را نشناسید، به هیچ کدام از طعم هایی که به دنبالش هستید نخواهید رسید و باور کنید من تکنیک های حیرت آوری را دیده ام که در نتیجه ی برشت اشتباه یا عدم تخصیص زمان مناسب به درک همه ی مولفه های دانه های سبز و دستگاه برشت به کار رفته اند!

یکی از دشواری های نوشتن درباره‌ی برشت کاری این است که پژوهش‌ها اغلب بر روی دستگاه‌های برشت متفاوتی انجام گرفته‌اند، بعلاوه چرا اغلب ترجمه‌ی اطلاعات پیشنهاد شده به سیستم برشته کاری شما دشوار است؟

حال می خواهیم نگاه بیشتری بر پروفایل Pimpin بیاندازیم، شما می توانید بوسیله ی تحلیل و دستکاری موقعیت‌ها و نقاط “بازرسی کلیدی” در طول برشت با تکانه‌ی ROR (نسبت صعود) و ROC (نسبت تغییر)، درجه حرارت در دقیقه، انتقال اولین کرک ترکیب شده با پارامتر های کلی برای سطح برشت ایده آل، به برشت موفقیت آمیز در هر سیستم برشته کاری، دست یابید.

بنا به گفته ی برشته کاران: ما مشغول به بیزینس طعم هستیم و پروفایل کامل برشت در واقع قالب و فرم توسعه و رشد است. برخلاف نظر همه نه فقط پس از کرک اول، بلکه در مرحله ای که دانه‌ها را داخل درام می ریزید، توسعه و رشد دانه ها آغاز می شود.

دانستن اینکه چگونه یک قهوه ی خاص (و سیستم یا دستگاه برشته کاری فردی خود) را رمز گشایی کنید، بزرگترین چالش همه‌ی برشته کارانی است که در طول روز با آن رو به رو می شوند. ضمنا دانستن اینکه این برشت چه طعمی را برای مشتری و خودشان به ارمغان می آورد، یکی دیگر از چالش های آن هاست.

من به جهت رمزگشایی این طعم بر روی نقاط “بازرسی کلیدی” در یک زمان مشخص تمرکز کردم، بنابراین این امر مرا وادار کرد سیستم برشت خاص را با بازخورد‌هایی از دانه‌ها و اندازه‌ی دسته‌ها مطابقت دهم که بتواند به هر سیستم برشته‌کاری ترجمه و تفسیر شود.

من همیشه در مواقع شناخت یک سیستم برشته‌کاری جدید و ناآشنا، اولین دانه‌های برشت را ضبط و ذخیره می‌کنم زیرا به من این امکان را می‌دهد که یک قدم به عقب بازگردم و بفهمم چه زمانی این نقاط “بازرسی کلیدی” در برشت اتفاق افتاده است.

پارامترهای ROR و ROC شبیه سرعت شما هستند. این دو مولفه وظیفه‌ی مدیریت و کمک به تصمیم گیری درباره‌ی چگونگی استفاده از حرارت و تنظیم مشعل‌ها بر اساس سرعت کار آن ها در یک بخش خاص از رست را دارند، همچنین در پاسخ به مکان ایده آل “بازرسی” و چگونگی نمایش طعم قهوه‌های تخصصی، به شما کمک می‌کنند.

بررسی تاریخچه‌ی “نقاط بازرسی” و ROR/ROC در کتابچه راهنمای پروفایل امری بسیار ارزشمند است که به شما در مدیریت بهتر اطلاعات مربوط به سیستم لاگر و تصمیم گیری برای برشت‌های آینده کمک می‌کنند.

پروفایل‌های برشت همچنین تحت تاثیر شدید PROBE ها هستند. پروب‌ها، دمانگارهایی هستند که ما برای تصمیم‌گیری‌های مهم مربوط به برشت از آن‌ها استفاده می‌کنیم. پروب‌های بسیار متعدد (ضخامت 3 میلیمتری در مقابل 6 میلیمتری، زمینی و غیرزمینی، J در مقابل K)، در حالت های متفاوتی وجود دارند.

من بواسطه‌ی این تفاوت در پروب‌ها، فقط آن پروب‌هایی را انتخاب کردم که در “نقطه ی بازرسی” در سیستم برشت فردی اتفاق افتاده‌اند و فقط از آن‌ها بعنوان راهنما استفاده می‌کنم. بعنوان مثال در بعضی رستر‌ها FC در دمای 175 یا 185 یا 205 اتفاق می‌افتد! دانستن این که FC در کجا اتفاق می‌افتد، می‌تواند در برنامه ریزی برای زمان و مکان آن کمک کننده باشد. حال در زمان برشت، کدام لحظات جادویی یا نقاط بررسی هستند که ما باید بر آن ها متمرکز شویم و چه تاثیری بر طعم کلی که بدنبالش بودیم دارد؟

Event checkpoint

این نقاط بازرسی المان‌های قابل اندازه‌گیری‌تری هستند و ستون فقرات پروفایل برشت را تشکیل می‌دهند:

_ دمای شارژ
_ دمای شروع
_ نقطه ی تبدیل
_ نقطه ی تعادل بین دانه‌ها و زمانبندی پروب در تغییر رنگ ها (سبز به زرد، زرد به سوخاری و سوخاری به کرک)
_ زمان و دمای اولین کرک
_ زمان اولین کرک تا زمان پایان برشت
_ نسبت و مقدار رشد

من سپس پروفایل برشت را به سه بخش کلیدی طعم تبدیل کردم:

1_ آماده سازی _ تنظیم پایه های اصلی تکانه های کلی برشت: 0_6 دقیقه
2_ مایارد _ بادی و شیرینی: دقیقه. دو دقیقه بین زرد تا سوخاری شدن.
3_ اسیدها و طعم پایانی کلی: مدت زمان کوتاه یا بلند بعد از FC برای دستیابی به طعم پایانی ایده آل.

بنابراین پس از زمان PIMPIN یا دستکاری و با صرف زمان مشخصی با مقدار مشخصی از تکانه های ROR/RoC در یک بخش از پروفایل برشت، می توانم متوجه شوم که یک طعم خاص از کجا نشات می‌گیرد (به عکس بالا توجه کنید.)

چگونه بفهمیم که این حس صحیح است؟

” از چشیدن نتیجه ی کار، زیرا چشیدن پادشاه است!!”

با توجه به دستیابی نقاط بررسی متعدد در ارتباط با تغییر رنگ در طول زمان و همچنین بررسی ROC و ROR می توان به نتیجه دست یافت.

شما باید برای ارتقای خود آزمایشاتی نیز انجام دهید! یکی از تمارین و راه های کشف پروفایل برشت و رویکرد های مختلف، استفاده از روتین پروفایل مشابه با قهوه ی متفاوت و متعدد است و در آینده بازخورد آن را در هر بخش از پروفایل مشاهده خواهید کرد.

شما این مسئله را تایید خواهید کرد که میزان رطوبت برای تایید مقدار انرژی مورد نیاز برای شروع پروسه‌ی برشت بسیار مهم است و غلظت یا چگالی مربوط به دانستن میزان انرژی مورد نیاز دانه‌ها برای پیشرفت پس از اولین کرک است.

رطوبت کم = به انرژی کمتری نیاز دارد

رطوبت بالا= به انرژی بیشتری نیاز دارد.

غلظت یا چگالی نیز مربوط به استفاده در اولین کرک است_یک دانه‌ی سخت در طول اولین کرک نیاز به حرارت دارد و یک دانه‌ی نرم نیازمند حرارت کمتری است.

بعنوان مثال اگر دریابید که RoR/ROC شما با دانه‌های سخت در اولین کرک دائما خراب می شود، به احتمال قوی دلیل آن این است که در زمان نامناسبی حرارت را قطع کرده‌اید. این خراب شدگی نشانه‌ی این است که آن دانه‌ی سخت غلیظ هنوز هم در اولین کرک نیاز به کمک دارد تا بتواند پیشرفت کند.

اگر شما تا بحال هیچ مشکلی در مشاهده ی نقطه‌ی بررسی/تغییر رنگ قهوه در طول برشت نداشته‌اید، من شما را دعوت می‌کنم تا به این بازخورد حیاتی از دانه‌هایی که برشت می کنید پاسخ دهید.

سپس بعد از PIMPIN می توانیم پروفایل طعم های قهوه را نمایش دهیم. برشت کاری یک مهارتی است که بسیار زمانبر است. زمانی که شما یاد می‌گیرید چطور حس خود را تکامل دهید و مسیر پیشرفت و زمان بررسی پروفایل برشت را دنبال کنید و به آن اعتماد کنید، در آن لحظه شما می توانید به موفقیت در برشته سازی دست یابید.

حال شما راز مرا می دانید! PIMPIN ساده است! امیدوارم که شما از این موفقیت های شیرین در Golden Bean و Happy PIMPIN لذت ببرید.

Anne دارای 25 سال سابقه در صنعت قهوه است، و ده سال از این عمر کاری را صرف برشت در استرالیا و آمریکا از سطح تبلیغاتی تا قهوه ی تخصصی کرده است. آنه دارای گواهینامه ی سطح Q، عضو شورای اجرایی صنف برشت کاران، داور مسابقات دانه ی طلایی و برنده‌ی دو دوره از این مسابقات است.

مترجم: بیتا بزمی
منبع: www.eqmr.com.au

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »
فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the compare bar
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0