گروه بونو

قهوه گانودرما تهدید یا فرصت

امتیاز ۳٫۳ از ۵

بشر امروزی امکان ندارد در وبگردی های دنیای مجازی، همچون کیمیاگران به دنبال اکسیر جوانی و طولانی شدن عمر باشد و نام گانودرما به گوشش نخورده باشد.

از۴۰۰۰ سال پیش در مشرق زمین این قارچ نماد بخت و اقبال و طالع خوش، صحت و سلامتی عمر، توان و نیرو، حیات و جاودانگی بود ولی پس از اثبات خواص شفابخشی این قارچ به کل دنیا، زمان زیادی نگذشت که در دنیا کمیاب شد و نظام سرمایه داری به فکر تولید این قارچ بصورت آزمایشگاهی در تیراژ بسیار بالا، افتاد. زیرا که در صنعت لوازم آرایشی، داروسازی و تغذیه طرفداران بسیار زیادی داشت.

فواید قارچ گانودرما

قارچ گانودرما یک قارچ قهوه ای رنگ است با ساقه ای بلند و نازک. تعدادی از خواص اثبات شده ی قارچ گانودرما، جلوگیری از سرطان, کاهش اضطراب, مبارزه با آرتریت روماتوئید, سلامت کبد, درمان سرطان, درمان بی خوابی و درمان دیابت می باشد.

 

فهوه گانودرما چیست؟

قهوه گانودرما به گفته ی نوشته های روی بسته بندی این قهوه ها، ترکیبی از پودر قارچ گانودرما و پودر قهوه فوری می باشد.

هنوز نتوانستم این را هضم کنم!!! ایده ای خلاقانه و پرفروش برای تاجران قهوه و سرمایه داران گانودرما.

از یک طرف ایده ای خوب بنظر می رسد زیرا که در این زمانه ی بی های و هوی چای پرست ترویج فرهنگ قهوه نوشی به هر ترفندی می تواند به کالبد صنعت قهوه کمک کند.

ولی از سوی دیگر ایده ای تهدید کننده بنظر می رسد زیرا که فروش قهوه به هر ترفندی این صنعت را از مسیر والای خود که همانا نوشیدن قهوه ی تخصصی و طعم دار است دور می کند. ترویج فرهنگ قهوه نوشی به هر قیمتی جالب نیست و لذا کاری اخلاقی نمی باشد.

حال بماند که ترویج این فرهنگ تنها بهانه ای برای مدعیان این تجارت پر سود است. این ایده تا اندازه ای مرا به یاد فرضیه ی “تاثیر قهوه سبز بر کاهش وزن” می اندازد. فرضیاتی از این قبیل با توجه به نیاز جامعه ی جهانی شکل می گیرد و سکان تجارت را هر روز به سمتی می چرخاند.

حرف آخر

هرگز نمی خواهم خواص گانودرما و یا قهوه را زیر سوال ببرم ولی اینگونه کسب درآمد از ناآگاهی مردم را امری انسانی نمی بینم

لذا بعنوان عضو کوچکی از جامعه ی بزرگ قهوه تلاش خویش را برای ترویج فرهنگ صحیح قهوه نوشی بیشتر خواهم کرد و هر روز که وارد کافه می شوم و یا در سر کلاس حاضر می شوم، سعی خواهم کرد که حقیقت شیرین و ناب قهوه را ترویج دهم.

 


نویسنده: حسین میرمحمدی

حسین میرمحمدی

حسین میرمحمدی

Caffeine Dealer

1 نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.