کتابچه راهنمای کیفیت آب

این کتابچه برای اولین بار در ایران توسط آکادمی بونو به فارسی روان ترجمه شده است.
این کتابچه با زبان انگلیسی در سایت انجمن قهوه تخصصی به مبلغ ۴۶ دلار به فروش میرسد

The SCA Water Quality HandBook

کتابچه راهنمای کیفیت آب

بخشی از مقدمه کتاب

با خواندن این کتاب تمام اطلاعات مورد نیاز برای نحوه کار با آب در قهوه را خواهید دانست.

نود و هشت درصد هر فنجان قهوه آب است. طعم قهوه از این رو ارتباط مستقیم با طعم آبی که برای عصاره گیری بکار می رود دارد. در واقع وجود برخی مواد معدنی (میزان سختی) در آب مطلوب است. مهمترین متغیر در آماده سازی قهوه آب است که اندک توجهی به آن شده است. آب می تواند هم به عنوان کاتالیزور عمل کند که طعم قهوه را بهبود ببخشد هم می تواند مانع از این کار شود. آگاهی از چگونگی و چرایی این امر ابزاری فوق العاده در جهت تهیه قهوه کامل و ایده آل را فراهم می نماید.
هدف از این کتابچه راهنما فراهم نمودن درکی اساسی از آب٬ کمک به یافتن راهی مقرون به صرفه برای تصفیه آب٬ و اطمینان از اینکه آنچه برای تصویه آب انجام داده اید موثر واقع می شود. امید است در روند این کتاب به این نتیجه برسید که آب یکی از قابل کنترل ترین جنبه های افزایش کیفیت است. این کتابچه راهنما محصولی مشترک از تلاشهای پال سانگر و دیوید بیمن است٬ که تحت نظارت کمیته استاندارد فنی انجمن تخصصی قهوه آمریکا ارايه شده است.

Water quality

فرم سفارش

برای تهیه این کتابچه پس از واریز مبلغ 190 هزارتومان
به شماره کارت :3412 5516 2910 5022 به نام امیر حسین صفوی (بانک پاسارگاد) واریز نموده و مشخصات خود و فیش پرداختی را برای ما از طریق فرم ذیل ارسال کنید تا سفارش شما ثبت گردد.

[contact-form-7 id="2948" title="The sca water quality handbook"]