گروه بونو

چرا شما نباید قهوه آسیاب شده بخرید؟

یک بسته بندی شیک و محافظت شده از قهوه ی رُست شده باعث میشه که روغن قهوه دقیقا داخل دانه باقی بماند همچنین عطر و طعم قهوه که ماده ای بسیار حساس و فرار می باشد، در این بسته بندی کاملا حفظ شده و تا لجظه ی مصرف خارج نمی شود. به محض باز شدن بسته و آسیاب شدن قهوه تمامی اینها در فاصله ای کوتاه کم کم ناپدید می شوند.

در ذیل چهار دلیل مهم که شما را از خریدن قهوه ی آسیاب شده منصرف می کند، آورده ایم:

  1. آلودگی (Contamination)

روغن قهوه به شدت حساس بوده و به راحتی آلوده می شود اگرچه رایحه ی پیرامون قهوه ی آسیاب شده مانع از فهمیدن این آلودگی می شود.

Aromatic roasted coffee beans being held over a bag

  1. اکسیژن (Oxygen)

سلولهای داخل یک دانه ی رُست شده ی قهوه حاوی هزاران طعم و مزه ی فرار می باشد که بلافاصله با اکسیژن هوا ترکیب شده (اکسیداسیون) . تنها پس از ۱۵ دقیقه، ۶۰ درصد از رایحه و مزه ی قهوه از بین می رود.

pub29 copy

 

  1. رطوبت (Moisture)

روغن قهوه حلال در آب است. یعنی کافیست در محیطی بدون محافظ قرار بگیرد تا رطوبت محیط بر آن اثر کرده تا طعم قهوه را آبکی نماید. لذا رطوبت قهوه در دو مرحله قبل رست و بعد رست باید اندازه گیری شود.

AgriPro-6095-Green-Coffee-Moisture-Analyser
دستگاه رطوبت سنج قهوه
  1. تخلیه دی اکسید کربن (Carbon Dioxide Depletion)

به هنگام رست قهوه میزان زیادی دی اکسید کربن در محفظه رستر تولید می شود که بعضی از آنها در خلل و فرج قهوه وارد می شود. دی اکسید کربن نقش مهمی در آزادسازی روغن قهوه به هنگام دم دارد. تنها ۶۰ ثانیه پس از آسیاب ۸۰ درصد دی اکسید کربن رها می شود. اگر این زمان بیشتر شود کار به جایی می رسد که انگار شما یک ماشین فراری دارید ولی بدون چرخ.

roaster
مرحله ی تخلیه قهوه از محفظه رست و آغاز مرحله خنک شدن

راه حل: همواره قهوه ای که استفاده می کنید تازه رُست و تازه آسیاب باشد.

منبع:

www.coffeeconfidential.org

نویسنده: Lorenzo

ترجمه: حسین میرمحمدی

امتیاز ۳٫۳ از ۵
حسین میرمحمدی

حسین میرمحمدی

حسین میرمحمدی هستم. محقق، مترجم و مدرس قهوه و عضو گروه تحقیق و توسعه ی گروه پژوهشی_آموزشی بونو مشهد، همچنین طراح و ایده پرداز در دیزاین و معماری کافی شاپ من یک مهندس عمران بودم که علاقه ی شدیدم به قهوه باعث شد که از عالم خاک و آهن به دنیای آب و قهوه رو بیارم. قهوه تحولی در من و زندگیم ایجاد کرد.

.

I am Hossein Mirmohamadi. I am a researcher, translator, Barista trainer and a Member of research and development of Bunogroup. I also design coffee houses
I studied Civil engineering but i have always been interested in coffee so i left the world of soil and iron ad entered the world of water and coffee. coffee changed my life

5 نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.